A co z lodówką?

  Jak usunąć brzydkie i żółte przebarwienia na lodówce?
     Zażółcenia na emalii to problem, który łatwo rozwiążesz babcinym sposobem. By je usunąć, wystarczy umyć lodówkę mieszaniną gorącego octu z dodatkiem kilku łyżek zwykłej soli kuchennej.

Zagrzej ocet w garnuszku, dodaj sól, zamieszaj i  ….  preparat gotowy. Po przetarciu plam do czysta (używaj miękkiej szmatki lub gąbki, żeby nie zarysować powierzchni), trzeba lodówkę dokładnie spłukać czystą wodą.

Taką mieszanką możesz umyć zarówno drzwiczki, jak i wnętrz lodówki. Przetarcie wnętrz wodą z octem po rozmrożeniu i umyciu to także doskonały domowy sposób na usunięcie nieprzyjemnej woni.

Na co dzień brzydkie lodówkowe zapachy zlikwidujesz, wkładając do środka talerzyk z proszkiem do pieczenia (skutecznie pochłania wszelkie aromaty). Proszek wymieniaj co tydzień.


Jeśli nie masz pod ręką proszku do pieczenia, możesz też włożyć pomiętą gazetę, ona również pochłonie nieprzyjemne zapachy z naszej lodówki.

Rozmrażamy lodówkę…
Zamrożone mięso – każdy kawałek osobno – trzeba zawinąć w grubą warstwę papieru np.gazet, wtedy mięso tak szybko nam się nie rozmrozi, tak zawinięte mięso ułożyć obok siebie w dolnej części lodówki.

Do opróżnionego zamrażalnika wstawiamy miskę z gorącą wodą i zamykamy drzwiczki. Jeśli warstwa szronu jest bardzo gruba, wodę w misce wymieniamy na gorącą 2-3 razy. Już po 20-30 minutach można zacząć usuwać lód ze ścianek zamrażalnika – podważamy go drewnianą lub plastikową szpatułką (ważne, żeby lodu nie usuwać ostrym narzędziem). Uwolnione od lodu ścianki czyścimy i wycieramy do sucha.

Lodówkę włączamy dopiero, gdy zamrażalnik ostygnie – inaczej zaraz zrobi się kolejna warstwa szronu.

12 myśli na temat “A co z lodówką?

  1. Proponuję umieszczenie produktów wyjętych z zamrażalnika w torbie termoizolacyjnej, dodatkowo jeszcze można zabezpieczyć przykryciem z kocyka, trzyma 2 godz.minimum – sprawdzone i często stosowane

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s