Jak zrobić motylka origami

Może te motylki przywołają wiosnę, za którą już bardzo się stęskniłam?!

motyle wzór(1)gif

Motylki, o których dzisiaj chcę napisać są bardzo proste do zrobienia A jak już dojdziecie do wprawy w ich tworzeniu, to możecie bez niczego zrobić ich mnogość.

Ale co tu potem zrobić z tą ich mnogością?!  Hmm… można je zawiesić  gdziekolwiek lub przykleić – też gdziekolwiek. Ja swoje przykleiłam na ścianie. Ładnie będą wyglądały motylki wykonane w jednym kolorze, np. czarne lub białe, piękne są też i w różnych kolorach.

motyle wzór(2)gif

Papier do wykonania tych motyli nie może być ani za twardy, ani za miękki, np. kartki z bloku technicznego do tego się nie nadają, zaś z gazet, wycinanek lub papieru do kserowania, i owszem.

A teraz powiem jak je zrobić.

motyle wzór(4)gif

1. Potrzebna jest kwadratowa kartka.

2. Składamy kartkę w poziomie, potem ją rozkładamy i składamy ją w pionie. Po rozłożeniu kartka tak wygląda jak na fotce.

3. Składamy teraz kartkę po przekątnej: raz z jednej strony, rozkładamy kartkę, potem z drugiej strony i też rozkładamy.

3 i 4. Te boki, które są zaznaczone strzałkami dajemy do dołu lub do środka, a górną kartkę (fot: 4) dajemy w dół i po złożeniu powstanie nam trójkąt patrząc z góry (fotka: 5).

6. Po złożeniu kartki w taki sposób powinny powstać dwa trójkąty. Teraz zaginamy prawą i lewą krawędź trójkąta ku wierzchołkowi.

7. Odwracamy kartkę na drugą stronę, tak by wierzchołek jego znalazł się na dole.

8 i 9. Chwytamy za jego dolną część i kierujemy ku górze, a powstały  malutki trójkącik zaginamy na górze kartki.

10. Odwracamy kartkę (prawie motylka) na drugą stronę. Gdyby mały trójką nie był posłuszny i odginał się, można go przykleić. Składamy pokazane ramiona do siebie, przyginając motyla do środka ale nie do końca i nie za mocno, coby nam się nie popsuło.

I mamy pięknego motylka.

Na początku zrobiłam kilka motyli o takich zaostrzonych skrzydełkach ale potem te skrzydełka im zaokrągliłam, bo wydają mi się ładniejsze.

motyle wzór(3)gif

1. Jak już mamy kartki tak złożone, składamy trójkąty na pół.

2. Wycinamy zaokrąglenie

3. Rozkładamy kartkę i zaginamy mniejsze trójkąty tak jak na fotce. Odwracamy na drugą stronę i postępujemy ja powyżej napisano (od pkt. 8).

Prawda, że te zaokrąglone motylki są ładniejsze?

A jeśli coś będzie niejasno – pytajcie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s