Świąteczna ozdoba (Wigilia)

gwiazdki,b_19

Bardzo prosta i bardzo szybka ozdoba świąteczna, dosłownie w 5 minut można ją zrobić. Ja swoje robiłam z takich kolorowych, kwadratowych kartek do zapisków – rozmiar około 8 cm.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/cf/86/70/cf8670cefb66ef616212e199c15b18c0.jpg

Potrzebne:

  • klej
  • nożyczki
  • kwadratowa kartka o dowolnych rozmiarach i kolorach

Wykonanie:

 :

1. Składamy kwadrat w trójkąt, później  trójkąt jeszcze raz składamy, na mniejszy trójkąt. Ja jeszcze raz lekko złożyłam trójkąt na pół, by zaznaczyć sobie linię środka trójkąta. Po zaznaczeniu linii, kartkę rozkładamy.

2. Wycinamy takie wgłębienie a potem z jednej i z drugiej strony (po dwa razy), kartkę nacinamy, tak jak na fotce pokazano, tylko nie do końca środka, zaznaczonego wcześniej poprzez zgięcie kartki.

 :

3. Jak już mamy wszystko powycinane i ponacinane, kartkę delikatnie rozkładamy i w ten sposób otrzymaliśmy jedną połówkę naszej gwiazdki. Drugą połówkę robimy w ten sam sposób jak pierwszą. Po rozłożeniu kartki, przyklejamy końcówkę środkowego płatka do środka naszej gwiazdki. Tak jak wskazówki pokazują.

4. Gdy już skleimy w taki sposób dwie nasze gwiazdki, sklejamy je na środku, po lewej stronie , tak by listki nie pokrywały się a tworzyły 8 ramienną gwiazdkę.

I  gwiazdka gotowa! Później możecie udekorować ją w dowolny sposób.

Zapisz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s