Biustonosz dobrze dobrany

 

   Tylko dwie kobiety na dziesięć noszą odpowiedni rozmiar stanika – wynika z badań jednej z brytyjskich firm  bieliźniarskich. Można przepuszczać, że wyniki w Polsce będą podobne. Niestety, obowiązującym standardem są sterczące, krągłe piersi, w słusznych rozmiarach. Standardy te wyznaczyli mężczyźni, którzy pewnie uważają, że jeśli twoje piersi zwisają, to za mało ćwiczysz.

   Kobiety rodzą, karmią, starzeją się, chudną, tyją, podlegają prawu ciążenia – a wszystko to powoduje, że piersi nie wyglądają, jak te Pameli Anderson. I nie pomogą tu ani ćwiczenia, ani najdroższe kremy. Pomoże chirurgia plastyczna oraz dobrze dobrany stanik. Pierwsze rozwiązanie jest bolesne, kosztowne i ryzykowne. Pozostaje idealny biustonosz, który jest w stanie sprawić, że każde piersi będą wyglądać pięknie.


Jak wygląda dobrze dobrany biustonosz


1. Trzyma się nieruchomo w obwodzie, prostopadle do kręgosłupa. Zwróć uwagę, czy pas biustonosza utrzymuje się na jednym poziomie wokół całego tułowia. Najczęstszym błędem jest zapięcie podjeżdżające do góry.


2. Miseczka obejmuje całą pierś. Fałdki pod pachami nie wynikają z nietypowej budowy piersi, tylko ze zbyt małej miseczki.


3. Fiszbina obejmuje dokładnie całą pierś, a jej końcówka jest skierowana do środka pachy.


4. Fiszbiny przylegają do ciała, a zwłaszcza między piersiami przylegają gładko do mostka.


5. Ramiączka są wyprostowane i lekko napięte, ale nie wpijają się w ciało.


6. Linia piersi jest jednolita, łagodnie zaokrąglona – krawędź miseczki nie dzieli piersi na pół.


7. Pas biustonosza zupełnie płasko powinien przylegać do ciała.


Najczęściej popełniane błędy


1. Pierś podzielona na części, przypominająca baleron. Oznacza to, że miseczka jest zbyt mała. Piersi wylewają się w dekolcie lub pod pachami. Drżą, a przy gwałtownych ruchach wysuwają się z miseczki. Biust jest spłaszczony. Biustonosz odstaje od ciała pod piersiami. Fiszbiny przesuwają się w górę.


2. Wędrujący obwód biustonosza. Zapięcie stanika przesuwa się w górę, a piersi w dół. Zbyt luźny pas nie utrzymuje ciężaru piersi. Powinien być ściślejszy – tak, by przylegał do ciała i podtrzymywał konstrukcję biustonosza. Może zamiast 85 cm spróbuj 80 albo 75. Fachowcy zalecają, by wybrać rozmiar mniejszy niż rzeczywisty obwód pod biustem. Jeśli masz 77 cm, sięgnij po obwód 70 lub 65.


3. Ramiączka wpijają się w ciało. Po zdjęciu biustonosza jeszcze długo masz czerwone ślady na ramionach. To wina zbyt luźnego pasa stanika i za krótkich ramiączek. Jeśli pas biustonosza nie podtrzymuje ciężaru piersi, starasz się unieść pierś, skracając ramiączka. Sięgnij po stanik o mniejszym obwodzie pod biustem, tak by był dopasowany do ciała, ramiączka wtedy będą pełnić rolę dekoracyjną. Powinny być tylko lekko napięte.


4. Fiszbiny zsuwają się na żebra. Oznacza to, że przesadziłaś w odejmowaniu centymetrów i obwód biustonosza jest za mały. Mogłaś też źle założyć stanik. Spróbuj starannie ułożyć piersi w miseczkach i wyreguluj ramiączka. Jeśli to nie pomoże, wybrałaś za mały obwód. Musisz dalej eksperymentować z rozmiarem.


5. Asymetria piersi. Większość kobiet najczęściej ma lewą pierś większą od prawej. Różnica wielkości czy położenia piersi (gdy jedna znajduje się nieco wyżej niż druga) wynika też z naszego trybu życia. Tę różnicę można zniwelować, regulując długość ramiączka (skracamy je przy mniejszej piersi). Biustonosz dobieramy do rozmiaru większej piersi. W przypadku dużej różnicy rozmiarów, wyrównaj wielkość piersi wkładką.


Kroki do idealnego biustonosza


1. Musisz się zmierzyć w biuście i pod nim. Nie robi się tego raz na zawsze. Twoja sylwetka się zmienia – tracisz lub zyskujesz na wadze, jesteś bardziej lub mniej aktywna fizycznie, zachodzisz w ciążę, karmisz piersią. Wszystko to ma wpływ na Twój biust.


2. Warto mierzyć piersi w biustonoszu, nagi biust opada na klatkę piersiową, co zaniżyłoby wynik pomiarów.


3. Pod biustem należy się zmierzyć ciasno, a w biuście luźno. Mierząc się pod biustem, poprowadź miarę wokół tułowia, przyciskając ją do ciała. Od wyniku otrzymanego pod biustem należy odjąć kilka centymetrów, np. gdy masz pod biustem 82 cm, szukaj stanika o obwodzie 75 cm. Obwód biustonosza musi być mniejszy niż rzeczywisty, bo podtrzymuje nieraz całkiem spory ciężar.


4. Przy mierzeniu wielkości miseczki nie żałuj sobie. Nie oplataj się ciasno miarą, nie naprężaj jej, lecz swobodnie poprowadź ją wokół najszerszej części klatki piersiowej.


5. Gdy będziesz mieć zmierzony obwód pod biustem i w biuście, w tabeli wymiarów, którą znajdziesz na stronie wielu sklepów internetowych, odszukasz rozmiar biustonosza.

Dziewczyny z Lobby Biuściastych zbierają szczegółowe dane o rozmiarówkach poszczególnych firm i modeli. Są ujęte w tabelach, które można znaleźć pod adresem :

http://biustonosze.googlepages.com/home
Źródło:
Artykuł „Zostań posiadaczką super stanika”, OLIWIA nr 6 czerwiec 2008

2 myśli na temat “Biustonosz dobrze dobrany

  1. nosze biustonosz o rozmiarze 85/dd lub 40/85 i nigdy nie moge dostac tego rozmiaru.dostaje rozmiar 85/38 ale moje piersi leza obrze w miare tego co opisujesz babciu jago. Bożena

    Polubienie

    1. Dobrze,że mamy teraz taki „luksus”,iż możemy w sklepie,przy zakupie biustonosza zrobić sobie przymiareczkę.Pamiętam kiedyś (bez przymiarki),można było kupić go,ale bez przymiarki.Dopiero w domu był kłopot,bo albo nierazbył za duży albo za mały….Pozdrawiam serdecznie!

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s