Jak zrobić śnieżynki 3D?

 Do świąt mamy jeszcze troszku czasu i zanim zaczniemy generalne sprzątanie i gotowanie, możemy zrobić sobie takie oto śnieżynki. Gdy mamy je już zrobione, możemy schować je do jakiegoś pudła, by przeczekały i zabłysły na święta.

śnieżynk(1)i_2

Teraz czas na wykonanie śnieżynek, a potrzebne nam będzie:

 • biały papier
 • nożyczki
 • zszywacz
 • ołówek
 • własna wyobraźnia

Znalezione obrazy dla zapytania śnieżynki z papieru 3D

Wykonanie…

Bierzemy papier o formacie A4 i tniemy wzdłuż na pół, następnie składamy w harmonijkę i odcinamy jeden fragment harmonijki.  Odcięty fragment, będzie nam służył za wzór, na którym sobie go narysujemy.

   Zaznacz środek naszej harmonijki, składając ją równo na pół i zszyj zszywaczem (jeśli brak zszywacza, możecie użyć nitki). Narysuj wzór , przykładając wycięty szablon do harmonijki i wytnij odrysowany szablon. Możecie tworzyć swój własny szablon, tylko zbytnio nie fantazjujcie z tymi projektami, chyba, że macie „siłę byka” i ostre nożyczki.

   Ja już sobie od tych wycinanek paluszka uszkodziłam i nożyczki stępiłam.

   Na paluszka, niestety sposobu nie mam ale na naostrzenie nożyczek… i owszem. W tym celu trzeba złożyć kilka a nawet kilkanaście warstw folii aluminiowej i ciąć ją nożyczkami do momentu, aż staną się ostrzejsze.

   Kurcze i znowu nie udało mi się zrobić wszystkich zdjęć swoich śnieżynek, bo ciągle pada, i ciągle ciemno, pochmurno. Ale jak tylko pojawi się odpowiednia pogoda, to je dołączę do tego posta.

Prosty sposób złożenia papieru w harmonijkę.

   Najlepiej i    najprościej złożyć w harmonijkę papier, to złożyć powstały prostokąt na pół. Potem z jednej strony końcówkę papieru przyłożyć do powstałej linii z założenia i z drugiej strony.

   I tak powtarzamy tę czynność, aż powstanie jej odpowiednia szerokość do naszych planów. A po powstałych założeniach, papier składamy w harmonijkę. Niekoniecznie musi to być harmonijka zrobiona z prostokąta, z kwadratu, też da się…

Miłego wycinania…

Zapisz

9 myśli na temat “Jak zrobić śnieżynki 3D?

  1. Oj, przypomniałam sobie teraz, że miałam dołączyć jeszcze kilka zdjęć z tymi gwiazdkami. Muszę ich w folderze poszukać, tylko czy je znajdę?! Nie wiem 🙂 Widziałam te Twoje bombki, też są śliczne.
   Pozdrawiam cieplutko.

   Polubienie

 1. Anulko, przyrzekam Ci, że na pewno nie zrobię tych pięknych śnieżynek. Od kiedy nie ma w domu dzieci, nie dekoruję mieszkania, a wszelkie kiedyś kupione dekoracje leżą w pudełkach i zajmują miejsce na półkach w segmencie. Chyba je zaniosę do mojej szkoły, bo tam się przydadzą.
  Gorąco pozdrawiam.

  Polubienie

    1. No właśnie i tak też sobie myślałam. A wiesz dlaczego spytałam? Napisałaś w komentarzyku „Anulko, przyrzekam Ci, że…” Teraz wiem, że się pomyliłaś 🙂

     Polubienie

  1. A co do dekorowania mieszkania, to ja wcześniej też mniej je dekorowałam. Ale od kiedy zaczęłam dekoracje robić sama, to jest tego wszędzie pełno, no przecież coś z tymi wyrobami muszę zrobić 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s